راهنمای خرید تخم مرغ پز بوش

تخم مرغ پز بوش

راهنمای خرید تخم مرغ پز بوش

تخم مرغ پز بوش از جدید ترین لوازم تولیدی برای آشپزخانه می باشند و می توانند برای بسیاری از خانم ها و آقایان شاغل کاربردی قرار گیرند. تخم مرغ ها در تخم مرغ پز در آب پخته نمی شوند. بخار آب است که باعث پخته شدن آن ها می شود.

در این مقاله قصد داریم تا با ویژگی ها و کارکرد تخم مرغ پز بوش آشنا شویم.

ویژگی تخم مرغ پز بوش

تخم مرغ پز انواع مختلفی دارند اما قطعه های اصلی آن ها شامل درپوش استیل، نمایشگر، بدنه ی اصلی، ظرف قرار گیری تخم مرغ، صفحه ی تولید کننده ی حرارت از جنس استیل، لیوان و … می باشد.

همان طور که گفته شد در تخم مرغ پز بوش، تخم مرغ ها به وسیله ی بخار آب در یک محفظه ی بسته پخته می شوند. میزان آبی که باید وارد مخزن مخصوص شود توسط لیوان درجه بندی شده قابل اندازه گیری است.

در صورتی که تمایل دارید تخم مرغ ها را سفت یا شل میل کنید می توانید این کار را به وسیله ی کم و زیاد کردن میزان آب درون مخزن تنظیم کنید. ظرفیت تخم مرغ پز ها به تعداد قرار گیری تخم مرغ در آن هاست.

اگر تعداد اعضای خانواده شما زیاد است یا در هر وعده تعداد زیادی تخم مرغ آب پز می کنید، بهتر است تخم مرغ پزی با گنجایش بیشتر را انتخاب کنید. ظرفیت تخم مرغ پز ها از یک عدد تا چندین عدد تخم مرغ می باشد.

روش پخت به وسیله ی بخار آب

به دلیل روش پخت که به وسیله ی بخار آب انجام می شود احتمال ترکیدن تخم مرغ ها وجود دارد.

لذا در اغلب تخم مرغ پز ها یک سوزن مخصوص قرار می دهند تا قسمت بالایی تخم مرغ را سوراخ کنید.

این کار باعث می شود زمانی که فشار هوا در تخم مرغ طی زمان پخت زیاد می شود به با ترکاندن تخم مرغ خارج نشود و از همان سوراخ بالای آن خارج شود. تخم مرغ پز بوش نیز از این قابلیت بر خوردار است.

بعضی از تخم مرغ پز ها دارای سیستمی هستند که به وسیله آن می توانید به صورت اتوماتیک میزان سفتی یا شل بودن تخم مرغ را برای دستگاه تعریف کنید و تخم مرغ را به صورت عسلی، سفت، نیم بند و … میل کنید.

اغلب تخم مرغ پز ها از ایمنی کافی برخوردارند اما دقت داشته باشید که در نوع اتوماتیک آن، دستگاه پس از تمام شدن آب به صورت خودکار خاموش شود تا حادثه آفرین نباشد.

برخی از تخم مرغ پز ها ظرف مخصوصی دارند که به وسیله ی آن می توانید نیمرو هم درست کنید. و در برخی از آن ها نیز سبزیجات هم می توان بخارپز کرد.

تخم مرغ پز ها می توانند دارای درب شیشه ای و یا استیل باشند.

بهتر است کف ظرف قرارگیری تخم مرغ تفلون و نچسب باشد در در صورت ریخته شدن مواد بر روی آن بتوانید به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید.

تخم مرغ پز های بوش از قابلیت های به روز شده ای برخوردار هستند و می توانند انتخاب مناسبی باشند.

نکات نگهداری از تخم مرغ پز بوش

بهتر است زمانی که دستگاه در حال کار کردن است قسمت گرم آن را نپوشانید و از دیوار فاصله دهید تا هوا در اطراف تخم مرغ پز در جریان باشد.

اجازه دهید تا تخم مرغ ها کاملا پخته شوند دستگاه را خاموش کنید سپس می توانید درب دستگاه را باز کنید.

پس از خارج کردن تخم مرغ ها منتظر بمانید تا دستگاه خنک شود و بعد از به تمیز کردن اقدام کنید.

در برخی از تخم مرغ پز ها قابلیت پخت مواد دیگری هم قرار داده شده است. ابتدا از این موضوع اطمینان حاصل کنید. تخم مرغ پز بوش می تواند انتخاب مناسبی برای آشپزخانه شما باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button